Příprava na přijímací zkoušky

žáci 9. tříd / 18. 3. – 22. 3. 2024

 

 

18. 3. – 22. 3. 2024, Stradonice u Nižboru

 

V pondělí 18. 3. jsme vyrazili do Stradonic na intenzivní přípravu na nadcházející přijímací zkoušky. Cílem bylo připravit se na přijímačky pro střední školy.

Den začínal dobrovolným ranním během s panem ředitelem. Následovala snídaně a psaní testů Cermat z českého jazyka a matematiky. Po každém testu byla krátká pauza na svačinu a podrobný rozbor. Když se dokončil dopolední test, den pokračoval obědem.

Abychom se provětrali a vyčistili si hlavu od náročného učení, vyrazili jsme na výlet do okolí Stradonic. Navštívili jsme nedalekou obec Nižbor a keltské oppidum z prvního století před naším letopočtem. Po vycházce jsme začali psát opět test z matematiky a českého jazyka, následoval rozbor testů a večeře.

Později po večeři byly dobrovolné konzultace problematik nejen testů z daného dne, ale i různých nedostatků.

Poslední den pobytu za námi přijeli studenti třetího ročníku Gymnázia Přírodní škola z Prahy 13, aby nás poučili o nástupu na SŠ a vysvětlili jednotlivé úlohy testů.

 

Všichni jsme za těch pár dní nabyli mnoho nových zkušeností a minimalizovali své chyby. Pobyt nám rozhodně pomohl připravit se na přijímací zkoušky a mimo jiné jsme si ho také užili.

 

Žáci 9. A

kontakt

Základní škola, Praha 13, Klausova 2450

 

tel., fax: 235 513 694

email: skola@klausovazs.cz

 

adresa:
Klausova 2450/2
155 00, Praha 5 – Stodůlky

 

 

 

 

pro učitele:

přihlášení do správy webu

přihlášení do Bakaláře