Program Edison

25. - 29. 11. 2019 / zdokonalování anglického jazyka i seznámení s historií a kulturou hostujících studentů

 

 

Ve dnech 25. až 29. listopadu se stali součástí školní výuky studenti: Sofia Bokova (Rusko), Yirui Quan (Čína), Seymanur Yucel (Turecko) a Raul Huerta (Mexiko), kteří u nás byli v rámci programu Edison. 

 

V průběhu celého týdne navštívili žáci naší školy a děti z vybraných mateřských škol prezentaci zahraničních studentů o svých zemích v anglickém jazyce. Při tlumočení pomáhali vybraní žáci druhého stupně. 

 

Cílem celého programu bylo zejména se zdokonalit v anglickém jazyce a poznat historii a kulturu zemí, odkud studenti pocházejí. 

 

Žákům, zejména ze sedmé třídy, se líbil kvíz znalostí o Rusku. Bylo velmi dobré, že v rámci prezentací jsme mohli vidět prostřednictvím internetu také hodně ukázek. Při prezentaci studenta z Mexika jsme si měli možnost vyzkoušet také různé masky z mexických karnevalů. Bylo fajn, že jako pomocníci/ žáci osmé a deváté třídy/, jsme mohli v rámci prezentací dělat různé aktivity (např. tanec, malování, vlaštovky,…). Součástí prezentace o Číně byla i různá videa třeba s roztomilými pandami. Něco podobného jsme mohli vidět i při prezentaci u ostatních studentů. 

 

Celý program Edison, byl velmi zajímavý, poučný a moc se nám líbil. To zaznělo i od ředitele školy P. Neuvirta při závěrečném hodnocení a loučení se studenty. 

 

 

Těšíme se, že za rok bude tento program na naší škole opět tak úspěšný a poučný jako v letošním roce. 

 

Žáci sedmé a osmé třídy 

 

Celá fotogalerie zde

 

 

kontakt

Základní škola, Praha 13, Klausova 2450

 

tel., fax: 235 513 694

email: skola@klausovazs.cz

 

adresa:
Klausova 2450/2
155 00, Praha 5 – Stodůlky

 

 

 

 

pro učitele:

přihlášení do správy webu

přihlášení do Bakaláře