Projektový den třídy 9. A

16. února 2023

 

 

Projektovému dni předcházel výjezd žáků 9.A do Otevřeného mlýna v Kačici, kde se seznámili s různými metodami práce, které budou v rámci vlastního projektu potřebovat. Cílem výjezdu bylo vyzkoušet si, jak naplánovat změnu veřejného prostoru školy nebo jejího okolí a proměnit ho tak, aby vyhovoval co nejvíce uživatelům. Nedílnou součástí byla také týmová práce a koordinace jednotlivých skupin.

 

Díky nabytým zkušenostem z výjezdu pak žáci pracovali na proměně prostoru školy, který si sami zvolili, v rámci Projektového dne. Společně vytvořili návrh na změnu chodby před novou cvičnou kuchyňkou a dílnami. Svůj návrh konzultovali pomocí dotazníku i s učiteli, rodiči a spolužáky. Dále přednesli svůj návrh na Školním parlamentu a také vedení školy, které jejich projekt podpořilo.

 

V rámci Projektového dne vzniklo také video, ve kterém žáci popisují svůj návrh na změnu prostoru a dokumentují samotný proces jeho tvorby. Video medailonek rovněž obsahuje i rozhovory s učiteli, rodiči a spolužáky.

 

Bylo velkou radostí sledovat, s jakým nadšením žáci k projektu přistoupili. Přišli s mnoha nápady a s chutí změnit něco ve své škole, a tak zanechat po svém devítiletém působení nějakou stopu. Se svou prací seznámí žáci své rodiče na Osvětovém setkání, které proběhne 22. dubna 2023.

 

Cílem projektu je hlavně podpořit žáky v kreativní tvorbě a motivovat je ke spolupráci a chuti změnit něco k lepšímu, což jde v duchu s motem projektu Open 58, O=Osvěta, P=Plán, E=Etnikum, N= Nové metody.

kontakt

Základní škola, Praha 13, Klausova 2450

 

tel., fax: 235 513 694

email: skola@klausovazs.cz

 

adresa:
Klausova 2450/2
155 00, Praha 5 – Stodůlky

 

 

 

 

pro učitele:

přihlášení do správy webu

přihlášení do Bakaláře