Schola Pragensis

Veletrh středních škol / 8., 9. A

 

 

Ve čtvrtek 22. listopadu navštívily třídy 8. a 9. A kongresové centrum na Vyšehradě, kde se konal veletrh pražských středních škol a gymnázií Schola Pragensis. Žáci procházeli mezi stánky, které prezentovaly různé školy. U některých stánků si mohli vyzkoušet malé pokusy, jízdu na simulátoru koně, okusit drobné ochutnávky jídel připravené středoškoláky nebo zhlédnout krátké taneční představení. V případě, že žáci nemohli nějakou ze škol najít, mohli se zeptat organizátorů na informacích, kde jim také byly k dispozici plánky kongresového centra, seznamy škol a psací potřeby.

 

Zatímco deváťáci se jen upevňovali ve svých rozhodnutích ohledně středních škol, osmáci si teprve prohlíželi školy, které je zaujaly, a začali si zjišťovat, na čem musí pracovat, aby se na vysněnou školu dostali, nebo co je na této škole bude konkrétně čekat.

 

I když prostory kongresového centra praskaly ve švech, většina z osmáků i deváťáků si tuto exkurzi užila a někteří se dokonce vrátili na veletrh druhý i třetí den konání.

 

 

kontakt

Základní škola, Praha 13, Klausova 2450

 

tel., fax: 235 513 694

email: skola@klausovazs.cz

 

adresa:
Klausova 2450/2
155 00, Praha 5 – Stodůlky

 

 

 

 

pro učitele:

přihlášení do správy webu

přihlášení do Bakaláře