Velikonoční dílny pro učitelky MŠ

 

 

Krajina již procitá ze zimního spánku, příroda vítá jaro a každým dnem se blížíme k velikonočním svátkům. Nové roční období jsme přivítali i u nás na ZŠ Klausova. Paní učitelka Lenka Trousílková, členka Asociace malířek a malířů kraslic České republiky, si pro vyučující z mateřských škol na Praze 13 připravila zajímavé velikonoční dílny.

 

Náš kinosál se tedy 18. a 19. března (vždy od 9:00 do 10:45 a poté odpoledne od 13:30 do 15:15) změnil v nefalšovanou kraslicovou dílnu. Stoly zdobily velikonoční dekorace a výstava prací paní učitelky. Po představení různých druhů vajec a způsobů zdobení kraslic (zejména metod zdobení slámou a voskem) následovala praktická ukázka toho, jak si vejce vyfouknout a nabarvit a jak si z něho vytvořit vlastní kraslici s voskovým reliéfem.

 

Vybaveny novými poznatky se paní učitelky z mateřských škol pilně pustily do práce a domů si vzaly nejedno opravdu povedené velikonoční vajíčko.

 

Všem účastnicím děkujeme za příjemně strávené chvíle a věříme, že si z naší školy vedle dárku pro koledníky odnesly i cenné zkušenosti a inspiraci pro vlastní práci s dětmi.

 

 

Videoreportáž ke shlédnutí zde: https://tv13.cz/video/zs-klaus-velikonocni-tvoreni-2024-web

kontakt

Základní škola, Praha 13, Klausova 2450

 

tel., fax: 235 513 694

email: skola@klausovazs.cz

 

adresa:
Klausova 2450/2
155 00, Praha 5 – Stodůlky

 

 

 

 

pro učitele:

přihlášení do správy webu

přihlášení do Bakaláře