Volby v 7. B

3. června 2024

 

 

Volby do europarlamentu otevřou dveře volební místnosti v naší škole sice až v pátek, ale třída 7. B si průběh voleb chtěla vyzkoušet již v pondělí 3. června. Během hodiny občanské výchovy si volili prezidenta třídy.

 

Kandidáti měli možnost proslovu a zodpovídali otázky potenciálních voličů. Improvizovaná volební místnost se svým vybavením blížila volební místnosti pravé (plenta, urna, přenosná urna, volební lístky, obálky, seznam voličů…). Tři žáci se ujali role kandidátů a další tři žáci role komise. Abychom si volby užili se vším všudy, byly několika dětem určeny tajné speciální role narušující hladký průběh voleb – neplatné hlasy, zapomenuté či zfalšované doklady, zdravotně znevýhodněný občan nemohoucí se dostavit do volební místnosti a agresor. Naštěstí jsme měli i žáka v roli policie, který problémy vyřešil.

 

Děkuji celé třídě za vydařenou hodinu. Snad si žáci na své zkušenosti vzpomenou, až za několik let sami zavítají k volbám opravdovým. Mohli se totiž na vlastní kůži přesvědčit, že i jeden hlas někdy rozhodne o výsledku. Sláva vítězi a čest poraženým!

 

Mgr. Eliška Černá

kontakt

Základní škola, Praha 13, Klausova 2450

 

tel., fax: 235 513 694

email: skola@klausovazs.cz

 

adresa:
Klausova 2450/2
155 00, Praha 5 – Stodůlky

 

 

 

 

pro učitele:

přihlášení do správy webu

přihlášení do Bakaláře